پیامی از پرهام مارزلو، موسس EnExamsدر این صفحه کتاب‌هایی که عموما در کلاس‌های حضوری یا آنلاین استفاده می‌کنم را معرفی خواهم کرد. همچنین اپلیکیشن‌های کاربردی جهت تقویت زبان انگلیسی در این بخش معرفی می‌شوند.

منابع پیشنهادی برای آزمون های معتبر زبان انگلیسی
  Destination-B2

  کتاب Destination B2

  گرامر و دامنه لغات برای هر آزمون بین المللی (آیلتس، تافل، FCE و..) ضروری است؛ به خصوص برای آزمون اف سی ای کمریج که بخشی مختص همین دو مهارت را شامل می‌شود. کتاب Destination B2 یکی از منابع بسیار کاربردی و مناسب برای افرادی هست که قصد دارند در آزمون FCE یا آیلتس شرکت کنند. خوشبختانه این کتاب در ایران چاپ شده است و به راحتی می‌توانید آن را تهیه کنید.

   

  * معنی لغات شبیه به هم

  * فریزال ورب‌ها

  * کالوکیشن‌ها

  * کلمات هم خانواده (Word Formation)

  * حروف اضافه کلمات

  * پوشش کامل مباحث گرامری در سطح B2 الی C1

  کتاب New insight into IELTS

  این کتاب محصول دانشگاه کمریج است و زبان آموزان با هر سطحی را با آزمون آیلتس آشنا می‌کند. اگر دانش زبان انگلیسی متوسطی دارید اما با فرمت آزمون IELTS آشنایی ندارید، این کتاب تمامی تمارین و بخش‌های آیلتس را شامل می‌شود. برای هر بخش استراتژی خاصی به داوطلبین داده می‌شود تا کمترین اشتباه را داشته باشید. با این حال اگر به دنبال یادگیری منابع لغتی و گرامری هستید، پیشنهاد می‌کنیم کتاب دیگری را مد نظر قرار دهید.

   

  این کتاب مخصوص کسانی است که می‌خواهند به خوبی آزمون آیلتس و طبیعت کلی آن را بشناسند و با استراتژی‌های ویژه بالاترین نمره ممکن در IELTS را کسب کنند. خوشبختانه این کتاب به همراه کتاب کار آن در کشور ما چاپ شده و با قیمت مناسبی به فروش می‌رسد.

  کتاب Ready for Advanced

  بهترین کتاب برای آزمون CAE کتاب Ready for Advanced است. (نام این کتاب در گذشته Ready for CAE بود اما دانشگاه کمریج نام آزمون خود را به Advanced تغییر داد.) در این کتاب تمامی گرامر و لغات مورد نظر را یاد خواهید گرفت و تمامی تمرینات آن نیز مشابه با آزمون اصلی CAE است. بدین ترتیب همزمان با یادگیری زبان انگلیسی، خود را آماده آزمون اصلی خواهید کرد. خیلی عالیه! من معمولا از همین کتاب در کلاس های CAE خودم استفاده می‌کنم. Ready for Advanced حتی برای کسانی که فقط قصد دارند زبان انگلیسی خود را به سطح بالایی برسانند گزینه بسیار مناسبی است. چرا که متن‌های بخش ریدینگ آن بسیار جالب هستند و تنوع موضوعات در کتاب مناسب است.

   

  متاسفانه هنوز ویرایش جدید این کتاب در کشور ما چاپ نشده است، با این حال ویرایش قبلی با نام Ready for CAE نیز تفاوت زیادی با نسخه جدید ندارد و می‌توانید آن را از فروشگاه‌ها خریداری کنید.

  کتاب Ready For First

  بهترین کتاب برای آمادگی آزمون FCE کمبریج ، Ready For First نام دارد. (نام این کتاب در گذشته Ready for FCE بود، اما کمریج نام آزمون خود را به First تغییر داد.) در این کتاب تمامی گرامر و لغات مورد نظر را یاد خواهید گرفت و تمامی تمرینات آن نیز مشابه با آزمون اصلی اف سی ای است. بدین ترتیب همزمان با یادگیری زبان انگلیسی، خود را آماده آزمون اصلی خواهید کرد. خیلی عالیه! من معمولا از همین کتاب در کلاس های FCE خودم استفاده می‌کنم. Ready for First حتی برای کسانی که فقط قصد دارند زبان انگلیسی خود را تقویت کنند گزینه بسیار مناسبی است. چرا که متن‌های بخش ریدینگ آن بسیار جالب هستند و تنوع موضوعات آن مناسب است.

   

  خوشبختانه این کتاب در کشور ما چاپ شده است و همراه با کتاب کار آن به فروش می‌رسد؛ تمامی جواب‌ها نیز در انتهای کتاب در دسترس زبان آموزان قرار گرفته‌اند.