معرفی استراتژی و نکات برتر برای مصاحبه آزمون CAEبخش مصاحبه آزمون CAE 

 

The Cambridge English: Advanced

 

Speaking Part

 


 

۱- مقدمه

 

مصاحبه آزمون CAE تنها ۱۵ دقیقه زمان می‌برد، با این حال اکثر داوطلبین بیشترین استرس را در همین بخش تجربه می‌کنند. اکثر زبان آموزان نمی‌دانند در این بخش چه چیزی در انتظار آنهاست، به مهارت مکالمه خود اطمینان ندارند و نمی‌دانند چگونه خود را آماده این بخش کنند. در اینجا به شما کمک می‌کنم بهترین نمره را در بخش مصاحبه آزمون Cambridge English: Advanced (یا همان CAE) کسب کنید.

 

این مقاله قرار است به شما کمک کند! آرامش خود را حفظ کرده و به خواندن ادامه دهید..

 

 

چه چیزهایی در این صفحه یاد خواهید گرفت؟

 

 • ترفندی ساده که به شما کمک می‌کند اعتماد به نفس بالایی داشته باشید
 • چرا سکوت یک نکته بسیار منفی در این بخش به شمار می‌رود
 • چرا نباید نگران پارتنر خود در این بخش باشید
 • اشتباهات متداول داوطلبین در مصاحبه آزمون CAE
 • تغییرات این بخش در ویرایش ۲۰۱۵ آزمون چه بوده است
 • سه کلمه جادویی که شما را در پارت دوم آزمون کمک خواهند کرد
 • راجر فدرر – تنیسور معروف – چگونه در پارت سوم آزمون به شما کمک می‌کند
 • چرا اکثر دانش‌آموزان در پارت آخر به مشکل بر می‌خورند
 • چه کتاب‌هایی شما را برای این بخش آماده خواهند کرد
 • و…

 


 

۲- چرا باید به حرف ما گوش کنید؟!

 

به این خاطر که نکاتی که من اینجا به شما می‌گویم، در کسب نمره بالاتر تاثیر مستقیم دارند و از همه مهمتر اینکه رایگان هستند! تاکنون داوطلبین زیادی را در کسب نمره بالا در مصاحبه آزمون CAE راهنمایی کرده‌ایم و حالا نوبت به شما رسیده است.

 

علاوه بر این از ویدیوهای آموزشی پرکاربرد و اختصاصی ما در کانال آپارات سایت و همچنین کانال تلگرام استفاده کنید.

 


۳- در بخش مصاحبه آزمون CAE چه اتفاقی می‌افتد؟

 

همیشه دو داوطلب با هم وارد اتاق مصاحبه می‌شوند. دو ممتحن رسمی کمریج در اتاق نمره شما را ارزیابی خواهند کرد – تنها یک نفر از آنها با شما صحبت می‌کند. مصاحبه آزمون CAE به طور کلی شامل ۴ بخش است. در بعضی از این بخش‌ها شما تنها با نماینده کمریج صحبت می‌کند و در برخی دیگر باید با داوطلب دیگر مکالمه‌ای داشته باشید.

 

همه چیز را در ادامه این مقاله به صورت کامل توضیح داده‌ام. به خواندن ادامه دهید..

 


 

۴- چگونه خودم را آماده کنم؟

 

ابتدا حتما این ویدیو رسمی از دانشگاه کمریج را مشاهده کنید. در اینجا دو داوطلب در بخش مصاحبه آزمون CAE شرکت می‌کنند. با این حال اگر این دو از ترفندهای سایت EnExams استفاده می‌کردند، قطعا عملکرد بهتری از خود نشان می‌دادند…

 

 

 

 


 

مصاحبه آزمون CAE : پارت ۱

 

بخش اول آزمون بسیار خوب و آسان است. اگزمینر کمریج از شما و داوطلب دیگر سوالات ساده در مورد زندگی‌تان می‌پرسد. در این بخش نباید با داوطلب دیگر صحبت کنید. در این بخش از مقاله به شما کمک می‌کنیم کمترین اشتباه را در این بخش کنید و همچنین خود را به خوبی برای آن آماده کنید.

 

ترسیم موقعیت تعاملی

 


مصاحبه آزمون CAE
 

نماینده کمریج در این بخش از مصاحبه آزمون CAE سوالات را می‌پرسد و پاسخ خود را به او ارائه کنید. در حین صحبت دیگر داوطلب هرگز حرف نزنید.

 

به شخصه علاقه زیادی به کانال‌های رادیویی دارم؛ گویندگان رادیویی به خوبی می‌دانند که حتی نباید لحظه‌ای را بدون موسیقی یا صحبت بگذارنند، اگر سکوت کنند قطعا شنوندگان کانال دیگری را انتخاب می‌کنند.

 

سکوت کردن و اتلاف وقت در مصاحبه آزمون CAE نیز بسیار بد است. این پارت ۱۵ دقیقه است و در این زمان نماینده کمریج نیز در برخی قسمت‌ها توضیحاتی را ارائه می‌دهد. نیمی از این زمان را نیز دیگر داوطلب صحبت می‌کند. در ویدیو بالا به مدت زمان صحبت کردن داوطلب‌ها دقت کردید؟ رافائل در بخش اول تنها ۲۵ ثانیه صحبت کرد. در بخش دوم، سوم و پارت چهار نیز به ترتیب ۸۴ ثانیه، ۶۴ ثانیه و ۹۸ ثانیه صحبت کرد. رافائل در مجموع فقط ۴ دقیقه و ۵۰ ثانیه صحبت کرد. این زمان برای اینکه بخواهید گرامر و لغات خود را به رخ اگزمینر بکشید کافی نیست!

 

بنابراین اولین و مهمترین پیشنهاد ما در این مقاله همین است که هرگز سکوت نکنید و از تمامی ثانیه‌ها به نحو احسنت استفاده کنید. اگر کلمه‌ای را فراموش کردید، به صحبت کردن ادامه دهید. اگر متوجه شدید یک اشتباه گرامری داشتید، باز هم به صحبت کردن ادامه دهید. اگر هیچ‌کس به شما لبخند نمی‌زند و فکر می‌کنید همه از عملکرد شما ناراضی هستند باز هم به صحبت کردن ادامه دهید!

 

به صحبت کردن ادامه دهید..

 


 

انتظار چه سوالاتی را داشته باشم؟

 

در اینجا سوالات ساده هستند و مربوط به محل زندگی، خانه، شغل، عادات و ویژگی‌های فردی شما مربوط می‌شوند. ممکن است یک یا دو سوال سخت‌تر نیز پرسیده شود. در ادامه چند مثال را با هم مرور می کنیم:

 

Where are you from?

Do you have a job or are you still a student?

How long have you been studying English?

What do you enjoy most about learning English?

How do you like to spend your free time?

What would your ideal job be?

Are you the kind of person who can do two things at once?

Are you planning to do any courses in the near future?

Do you use social networking sites a lot?

Would you enjoy preparing food for a large number of people?

Do you like to give yourself targets or goals?

If you won the lottery what would you do?

 


 

پاسخ‌های ما چه اندازه باشند؟

 

(خیلی کوتاه)

Q – Do you like your job?

A – Yes.

 

آزمون CAE یک چالش پیشرفته است! بله یا خیر کافی نیست..

 

(کمی بهتر)

Q – Do you like your job?

A – Yes, it is good. Having a job is good and my job is good.

 

این بهتر شد! اما نظرات در مورد سه جمله و همچنین لغات پیشرفته سطح C1 چیه؟

 

(اندازه مناسب)

Q – Do you like your job?

A – Yes and no! I mean, it’s a challenge and the work is varied. But sometimes the workload is overwhelming and my work-life balance suffers.

 


 

لغت یاد بگیرید، نه جمله!

 

شما رئیس جمهور نیستید که قرار باشد متنی از پیش آماده شده را پیش روی حضار بخوانید. نمایندگان کمریج به دنبال شنیدن سخنرانی شما نیستند. آنها می‌خواهند مهارت شما را در برقراری ارتباط با سایر افراد در موقعیت‌های عادی و روزمره ارزیابی کنند.

 

بنابراین: لغت‌های متناسب با سطح آزمون CAE را که می‌توان در بخش مصاحبه به کار برد را یاد بگیرید و تمرین کنید. به عنوان مثال برای ترسیم یک اتاق بزرگ با پنجره‌های زیاد، از صفت‌های Bright And airy استفاده کنید. به مثال زیر توجه کنید:

 

Examiner: ‘What do you like about your job?”

Reply: ‘I like helping people and our offices are bright and airy.’


 

چگونه بدون صحبت کردن نمره بهتری بگیریم!!

 

همانطور که گفتیم در بخش اول مصاحبه آزمون CAE نباید حین صحبت داوطلب دیگر حرف بزنید. اما این بدان معنا نیست که باید مثل ربات به میز خیره شویم!! بهترین کار این است که بدن خود را کمی به سمت دیگر داوطلب متمایل کنیم و به خوبی صحبت‌های او را گوش کنیم و در مواقعی نیز لبخند بزنیم.

 


 

مصاحبه آزمون CAE : پارت ۲

در این بخش از مصاحبه آزمون CAE به هر کدام از شما یک برگه حاوی ۳ عکس داده می‌شود. این عکسا تقریبا همیشه حاوی انسان‌ها هستند که فعالیت خاصی نظیر کار گروهی و ورزش انجام می‌دهند.

 


مصاحبه آزمون CAE
 

سپس باید در مورد دو عکس (به انتخاب خودتان) به مدت یک دقیقه صحبت کنید. پس از آن نوبت به داوطلب دیگر می‌رسد تا همین کار را انجام دهد. در نهایت هر کدام از شما باید به یک سوال کوتاه از تصاویر فرد دیگر پاسخ دهید. تکنیک پاسخ دادن به این سوالات مشابه با پارت اول آزمون است که در بالا ذکر شد – سعی کنید در حدود ۳ جمله و با استفاده از لغات سطح بالا به سوال مربوط به تصاویر فرد دیگر پاسخ هید.

در این بخش می خواهیم ببینیم در ۶۰ ثانیه وقت مربوط به پارت ۲ چه باید بگویید. در حین برگزاری مصاحبه هیچ فرصتی برای فکر کردن و یادداشت کلیدواژه بر روی کاغذ ندارید، بنابراین بهترین زمان آماده شدن همین الان است!

 

ترسیم موقعیت تعاملی

 


مصاحبه آزمون CAE


 

چگونه از اشتباهات متداول جلوگیری کنیم؟

 

 • باید در مورد دو عکس صحبت کنید؛ دو مورد را انتخاب کرده و به عکس سوم هیچ اشاره‌ای نکنید.
 • اگر در تصویر یک ماشین قرمز دیده شود، یک داوطلب ضعیف در آزمون جملاتی نظیر I can see a car. the car is red. there is a tree را می‌گوید. از شما خواسته نشده تا تصاویر را شرح دهید. جهت کسب نمره بالا باید این دو تصویر را با هم مقایسه کنید – در این زمینه صحبت خواهیم کرد.
 • ۵ ثانیه اول خود را جهت مشخص کردن دو عکس مد نظر خود تلف نکنید. فقط مقایسه دو مورد را آغاز کنید. (اگر فکر می‌کنید باید حتما تصاویر را مشخص کنید، در حین صحبت با دست به آنها اشاره کنید.)
 • سکوت کماکان بر ضرر شماست… ۶۰ ثانیه فرصت دارید و باید از تک تک آنها نهایت بهره را ببرید. پس از اتمام وقت، نماینده آزمون از شما تشکر می‌کند.
 • نماینده کمریج در مصاحبه آزمون CAE دقیقا دستورالعمل را به شما اعلام می‌کند، با این حال همه موارد در بالای برگه قرار دارند، پس به آنها توجه داشته باشید و هرآنچه خواسته شده است را پوشش دهید.
 • در حین مقایسه دو تصویر، به نماینده کمریج و همچنین داوطلب دیگر نگاه کنید. این کار کمی سخت است، اما زبان آموزان قوی هرگز یک دقیقه را صرف حرف زدن با برگه نمی‌کنند.

 


 

فقط مقایسه کنید!

 


مصاحبه آزمون CAE
نماینده کمریج پس از دادن برگه تصاویر به شما، صراحتا اعلام می‌کند که باید آنها را با هم مقایسه کنید. او دقیقا این جمله را به زبان می‌آورد:

 

‘I’d like you to compare two of the pictures and say…’

بنابراین مقایسه مهمترین نکته در پارت دوم مصاحبه آزمون CAE است. مقایسه به این معناست که بگویید وجه اشتراک و تفاوت دو عکس مد نظر چیست. راه‌های زیادی برای این کار وجود دارد. اما استفاده از سه کلمه جادویی برای مصاحبه آزمون CAE را فراموش نکنید:

 

The Three Magic Words

 • Both …
 • Whereas …
 • While …

 

به چند مثال در همین زمینه توجه کنید:

 

“Whereas in this picture the man is wearing a suit, in this picture the man is dressed in some kind of traditional costume.”

“While the businessman is sending a text or checking his portfolio, the man in the fluffy hat is checking his voicemail.”

 


 

حدس و گمان فراموش نشه!

 

در بیشتر سناریوهای مربوط به پارت دوم مصاحبه آزمون CAE کلمه might دیده می‌شود. شاید.. شاید…

 

.Say why the people might be checking the time

Say how safety might be important in this job

 

این بدین خاطر است که کمریج می‌خواهد قدرت حدس زدن شما و استفاده از گرامر مربوط به آن را بسنجد. بدین منظور باید از عبارات مناسب برای حدس زدن استفاده کنید. در ادامه به چند مورد اشاره خواهیم کرد.

 

Useful speculative phrases include:

 • Perhaps
 • It seems like
 • They might have
 • It could be that

 

توجه شما را به یک پاسخ نمونه برای تصاویر بالا جلب می‌کنم. به نحوه ترسیم تصاویر و همچنین مقایسه آنها توسط این داوطلب توجه کنید:

 

“They’re both young students, girls, and both in a traditional school setting. This picture shows a student on her own, whereas this student is in her whole class. She has the support of a teacher, but this student doesn’t have that. She has to learn to study on her own, and that’s not bad. I think she might be studying for a test or – oh! Probably she’s just doing her homework. Both are useful skills for her future. I’m sure she has a lot of tests and homework still ahead of her! While the first student is doing her homework for tomorrow, this one has already done her homework and now she’s presenting it to the whole class. That’s useful – she’ll have to do presentations when she gets a job or give a speech when she gets married! What else? Well, it’s beneficial for the second girl to practice this – but I think doing the research will have more benefit in the future, because you have to prepare before you can give a good presentation.”


مصاحبه آزمون CAE : پارت ۳

 

در بخش ۳ از مصاحبه آزمون CAE به شما و فرد کناری یک برگه حاوی نمودار تار عنکبوتی داده می‌شود. در اینجا یک سوال در مرکز نمودار قرار دارد و ۵ ایده مختلف یا کلیدواژه به آن ربط داده شده‌اند. تم مربوط به این قسمت معمولا موضوعی جالب و پرکاربرد نظیر سلامت، ورزش، خواب، انتخاب رشته تحصیلی و موارد این چنینی است. آیا تاکنون با فردی در مورد خواب یا غذای خود مکالمه‌ای داشته‌اید؟ در پارت سوم چنین کاری را باید به زبان انگلیسی انجام دهید. (تم مربوط به تسک زیر، ارتباطات است.)

 

 


مصاحبه آزمون CAE
نام این بخش collaborative task است، چرا که برای اولین بار در مصاحبه آزمون باید به صورت تیمی مکالمه‌ای داشته باشید. ابتدا دو دقیقه فرصت دارید در مورد سوال مورد نظر و ایده‌های نمودار صحبت کنید و سپس یک سوال دیگر پرسیده می‌شود که جهت پاسخ به آن (به صورت گروهی) یک دقیقه فرصت خواهید داشت.

 

ترسیم موقعیت تعاملی

 


مصاحبه آزمون CAE


 

collaboration به چه معناست؟

 

این واژه به معنای کار تیمی است. در دو پارت اول و دوم مصاحبه باید به تنهایی به سوالات پاسخ دهید یا در مورد تصاویر خاصی یک دقیقه صحبت کنید. اما در این بخش باید مکالمه‌ای با فرد دیگر داشته باشید و نقطه نظرات خود را تبادل کنید.

 

به بازی تنیس خاکی علاقه دارید؟ بازی راجر فدرر و رافائل نادال را در ذهن خود ترسیم کنید؟ خیلی جالبه که این دو دائما در حال ارسال توپ به زمین دیگری هستند و پاسخ هم را می‌دهند. نفر بعدی قرار است چگونه توپ را بزند؟! جذابیت و هیجان تنیس همین است..

 

حالا تصور کنید فدرر توپ را به زمین مقابل می‌فرستد، نادال آن را در هوا گرفته و به جای زدن آن، دور استادیوم دور بزند و به همه بگوید «مرا نگاه کنید، مرا نگاه کنید!». در این صورت همه تماشاگران خشمگین می‌شوند و منتظر شروع دوباره بازی خوهند بود. خشمگین‌ترین فرد درون زمین داور خواهد بود که اعلام می‌کند نادال بازی را باخته است.

 


 

جهت موفقیت در پارت سوم باید:

 

 • از پارتنر خود سوال بپرسید
 • با آنچه وی می‌گوید موافقت یا مخالفت کنید
 • در هر مرحله از مکالمه او را دخالت دهید
 • به آنچه می‌گوید اهمیت داده و لبخند بزنید

 

تنها تفاوت شما با نادال این است که قرار نیست پارتنر خود را شکست دهید. با پرت کردن توپ به سمت آنها در واقع هر دو موفق خواهید بود.

 


 

اما اگر پارتنر شما مضطرب یا خجالتی بود..

 

اگر نگران این موضوع هستید باید بگوییم که تنها نیستید. تقریبا هر داوطلب آزمون‌ های FCE و CAE به این فکر می‌کند که قرار است با چه کسی بخش مکالمه را انجام دهد. و اینکه شاید پارتنر آنها شانس کسب نمره بالا را از بین ببرد. نکته اول این است که می‌توانید پارتنر خود را خودتان انتخاب کنید! اگر فرد دیگری را می‌شناسید که می‌خواهد در آزمون CAE شرکت کند، می‌توانید با هم ثبت نام کرده و نام وی را به عنوان فرد دیگر در مصاحبه آزمون اعلام کنید. مشکل به کلی حل شد!

 

با این حال باز هم باید بگویم که تنها کسی که در نمره شما تاثیرگذار است خودتان هستید. نمایندگان کمریج بسیار باتجربه و کارکشته هستند و هر چیزی را تاکنون چندین بار در مصاحبه آزمون CAE تجربه کرده‌اند. آنها هر شرایطی که داشته باشید را به خوبی درک می‌کنند. اگر پارتنر شما در بخش سوم زیاد حرف بزند، از او نمره کم می‌کنند، اما نمره شما کم نمی‌شود. اگر به خاطر خجالتی بودن پارتنر مجبور شوید بیشتر حرف بزنید، باز هم نمره شما کم نمی‌شود. هر اتفاقی که در این بخش رخ دهد، نمایندگان کمریج نمره شما را کاملا عادلانه و دقیق ثبت می‌کنند.

 

(این نکته را هم باید بگویم که باید بتوانید به خوبی صحبت فردی را که حرافی می‌کند قطع کرده و از زمان خود دفاع کنید. در این زمینه صحبت خواهیم کرد..)

 


 

اشتباهات متداول

 

 • در هر نوبت نباید بیشتر از ۲۰ الی ۲۵ ثانیه صحبت کنید و باید حتما فرد دیگر خیلی زود دخیل کنید
 • عدم واکنش به صحبت‌های پارتنر
 • گیر کردن روی یک تاپیک (صحبت کردن در مورد هر کلیدواژه به راحتی می‌تواند چند دقیقه باشد، اما برنامه‌ریزی کنید تا اکثر آنها را در زمان محدود خود پوشش دهید.
 • با عجله پشت سر گذاشتن تمامی موضوعات و رد کردن آنها (بهتر است در مورد ۴ مورد به خوبی صحبت کنید، تا اینکه هر ۵ مورد را با عجله زیاد پوشش دهید!)
 • سکوت کردن (بسیاری از داوطلبین هر ۵ موضوع را در عرضه ۱ دقیقه پوشش می‌دهند و در ثانیه‌های باقی‌مانده به نماینده کمریج خیره می‌شوند)
 • سر تکان دادن و حرکات بدنی (این موارد در مکالمات روزمره و عادی اتفاق می‌افتند، اما فراموش نکنید که این یک آزمون اسپیکینگ است..)
 • رفتن به جاده خاکی (به عنوان مثال گاهی اوقات سوال مربوط به تاثیر برخی چیزها بر سلامت است و داوطلبین به جای آن در مورد اهمیت سلامت خود صحبت می‌کنند!)

 


 

زبان مناسب

 

اگر این کارها را انجام دهید، قطعا اگزمینرهای کمریج تحت تاثیر قرار می‌گیرند:

 

 • ادغام دو کلیدواژه (موضوع) در قالب یک اظهار نظر:

 

“well, I think exercise and sleep are similar things – they’re both connected to your physical health”

 

 • به آرامی و با عبارات خاص بین موضوعات جابجا شوید:

 

“so I totally agree with you that exercise can contribute a lot to having a healthy life. And I think that brings us to this point about sleep, because if you exercise a lot you’ll sleep better.”

 • پارتنر خود را در مکالمه دخیل کنید:

 

“So shall we move to the next point?

 


 

مصاحبه آزمون CAE : پارت ۴

 

پارت بعدی، موضوع بخش ۳ را گرفته و آن را بسط می‌دهد. با اینکه قسمت قبلی ساختار و محدودیت خاصی داشت، اما آزادی عمل شما در اینجا بیشتر خواهد بود. می‌توانید پاسخ سوالات را در حالت طبیعی‌تری بدهید، همچون مکالمات عادی و روزمره. با این حال باید برخی نکات و روش های خاص را در اینجا مد نظر قرار دهید.

 

ترسیم موقعیت تعاملی

 


مصاحبه آزمون CAE


 

نکاتی که باید بدانید

 

 • این پارت از آزمون را باید ادامه بخش قبلی در نظر بگیرید چرا که در آن موضوع جدید و تازه‌ای مطرح نمی‌شود. در اینجا خبری از رسیدن به نتیجه یا صحبت پیرامون کلیدواژه‌ها با پارتنر نیست، اما باید از همان تکنیک‌های بالا استفاده کنید – از داوطلب دیگر سوال بپرسید و پاسخ‌های خود را به وسیله کلمات ربط به هم متصل کنید. پاسخ‌های شما در این بخش می‌تواند طولانی‌تر از قسمت قبل باشد.
 • بزرگترین اشتباه اکثر داوطلبان در این بخش آن است که فکر می‌کنند باید فقط با نماینده کمریج صحبت کنند. او فقط بحث را با سوالی آغاز می‌کند و شما باید پارتنر خود را وارد مکالمه کنید (What do you think). پس از اتمام بخش اول مکالمه، نماینده کمریج سوال جدیدی را مطرح می‌کند. به خاطر داشته باشید که اگر نظر پارتنر خود را بخواهید، در واقع زمان بیشتری صحبت کردید!
 • چه زمانی بحث پیرامون یک سوال به اتمام می‌رسد؟ زمانی که هر دو به یک نتیجه مشترک یا حتی متفاوت برسید. ممکن است بحث شما در سوال بعدی بیشتر و داغ‌تر شود. این موارد را نمی‌توان به سادگی پیش‌بینی کرد، چرا که در شرایط آزمون هستید. با این حال سعی کنید حتما رفتار و گفتار طبیعی داشته باشید.

 


 

انتظار چه سوالاتی را داشته باشم؟

 

سوالات پارت چهارم مصاحبه آزمون CAE در هر آزمون متفاوت هستند و نمی‌توان به راحتی حدس زد با چه سوالاتی روبرو می‌شویم. نگاهی به این سوالات داشته باشید:

 

– Are we too obsessed with healthy eating and physical fitness nowadays?

– Do you agree that experience is the best teacher?

– What is the best age to retire?

بدون شک اینکه بخواهید برای هر سوالی پاسخ از قبل آماده کنید، امکان‌پذیر نیست! بنابراین بهتر است پیرامون موضوعات محبوب کمریج فکر کنید و آماده شوید. در ادامه چند مورد را به شما معرفی می‌کنیم:

 

-HEALTH-    -THE ENVIRONMENT-  -SOCIAL ISSUES-  -JOBS-

-TECHNOLOGY-   -RELATIONSHIPS-   -MONEY-

 


 

چگونه پارتنر خود را وارد مکالمه کنیم؟

 

 • … don’t you agree?
 • … or do you have a different opinion?
 • … or maybe you know more about it?
 • What’s your idea?
 • What do you think?
 • What are your thoughts on all of this?
 • Wouldn’t you say?
 • How do you feel about that? 

 

موافقت و مخالفت

 

 • I fully agree because…
 • Yes, that’s right. And…
 • I agree with you 100 percent.
 • You’re partly right, but…
 • I couldn’t agree with you more.
 • I see exactly what you mean!
 • Tell me about it! (informal)

 

 • I’m not so sure about that, because…
 • I think we’re going to have to agree to disagree.
 • I must take issue with you on that.
 • It’s unjustifiable to say that…

 


 

برای خود وقت بخرید

 

 • Well, now, let me see
 • Let me think …
 • Oh, what a great question!
 • Well that’s something I’ve never really thought about but, on reflection, I’d say that…

 


 

اگر می‌خواهید حین صحبت پارتنر خود نکته‌ای را بگویید، از عباراتی نظیر موارد زیر استفاده کنید:

 

 • Can I add something here?
 • Is it okay if I jump in for a second?
 • If I might add something…
 • Can I throw my two cents in?
 • Sorry to interrupt, but…

 

برای آشنایی بیشتر با نکات و تکنیک‌های این بخش از مطالبی که در وبلاگ و بخش ویدیوها منتشر کردم مراجعه کنید.

 

 

متخصصین ما با تجربه کسب مدارک ممتاز انگلیسی پاسخگوی سوالات و نیازهای شما هستند. می‌تونید از طریق تلگرام، واتس اپ یا پیامک با شماره ۰۹۳۵۵۷۲۲۶۱۶ در ارتباط باشید! (جهت پاسخگویی بهتر، حتما پیام متنی ارسال نمایید

 

 

وارد حساب کاربری خود شوید

یا ورود با

حساب کاربری ندارید؟

ثبت نام کنید

تأیید نام‌نویسی به شما ایمیل خواهد شد.