دوره آنلاین آمادگی آزمون EPT و MSRT داوطلبان دکتری آزاد

آزمون EPT مخفف English Proficiency Test است. آزمون ای پی تی توسط دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌شود و تمامی دانشجویان دکتری باید تا قبل از شرکت در امتحان جامع، نمره آزمون EPT یا دیگر آزمون ها را به دانشگاه ارائه نمایند.

از سال ۱۳۸۶ آزمون EPT ، به طور منظم در واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می شود. شرکت در این آزمون محدودیتی ندارد و هر فرد می تواند تا زمان رسیدن به نمره مناسب در این آزمون شرکت نماید.

 

مقایسه آزمون EPT با دیگر آزمون های مشابه

 

آزمون EPT را می توان با آزمون بین المللی تافل (TOEFL PBT) مقایسه نمود و تنها تفاوت آن این است که بخش شنیداری و نگارشی ندارد. همچنین در مقایسه با آزمون MSRT ، این آزمون به صورت ماهانه برگزار می شود و در کلیه دانشگاه‌های مورد تایید وزارت علوم و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی، این مدرک حین مصاحبه دکتری معتبر است.

محتوای کلی آزمون با آزمون EPT تفاوت چندانی ندارد اما MSRT علاوه بر ساختار آزمونEPT که شامل لغات، گرامر و درک مطلب است، مهارت شنیداری (listening) داوطلبان را نیز مورد سنجش قرار می‌دهد.

 

آزمون EPT ، شامل ۱۰۰ سوال است که ۱۴۰ دقیقه زمان برای پاسخگویی در نظر گرفته شده است. این ۱۰۰ سوال به سه بخش زیر تقسیم می‌شود:

 

  • بخش واژگان: ۲۰سوال (عمدتا به صورت پیدا کردن مترادف کلمات داده شده)
  • بخش گرامر: ۴۰ سوال (چهارگزینه‌ای و تحلیل خط)
  • بخش درک مطلب: ۴۰ سوال (شامل چهار درک مطلب)

 

قابل ذکر است که این آزمون ، نمره منفی ندارد  و حد نصاب قبول در آن نمره ۵۰ است.

 

و اما خبر خوب..

 

دوره آمادگی فشرده و آنلاین سایت EnExams برای داوطلبان آزمون EPT و MSRT دانشگاه آزاد با جلسات کم و بازدهی بالا به لیست دوره‌های آنلاین سایت اضافه شده است. با ثبت نام در این دوره آنلاین شما را در کسب نمره مناسب در آزمون مذکور همراهی خواهیم کرد.

 

متخصصین ما با تجربه کسب مدارک ممتاز انگلیسی پاسخگوی سوالات و نیازهای شما هستند. می‌تونید از طریق تلگرام، واتس اپ یا پیامک با شماره ۰۹۳۵۵۷۲۲۶۱۶ در ارتباط باشید! (جهت پاسخگویی بهتر، حتما پیام متنی ارسال نمایید

وارد حساب کاربری خود شوید

یا ورود با

حساب کاربری ندارید؟

ثبت نام کنید

تأیید نام‌نویسی به شما ایمیل خواهد شد.