هرآنچه باید درباره دو بخش Reading و Use of English آزمون FCE بدانید


ریدینگ و کاربرد انگلیسی در آزمون FCE

 

The Cambridge English: First

 

Reading and Use of English

 


 

اولین بخش از آزمون FCE مربوط به دو قسمت ریدینگ و کاربرد انگلیسی (Use of English) است. در اینجا مهارت داوطلبین در گرامر، دامنه لغات و درک مطلب سنجیده می‌شود. این قسمت از ۷ بخش تشکیل می‌شود که باید در عرض ۷۵ دقیقه (یک ساعت و ۱۵ دقیقه) انجام شود – یعنی ۱۰ دقیقه به ازای هر بخش.

 

تغییرات سال ۲۰۱۵

 

اگر از یک کتاب چاپ قدیمی آزمون FCE استفاده می‌کنید، باید بگوییم که تغییرات زیادی در ویرایش ۲۰۱۵ این آزمون بین المللی به وجود آمده است. کتاب‌های قدیمی هنوز هم مفید هستند و به شما در یادگیری گرامر و لغت کمک شایانی می‌کنند – اما بعضی از بخش‌های آنها دیگر در ویرایش جدید آزمون FCE کمریج وجود ندارند.

 • در مجموع، مدت زمان آزمون حدود ۳۰ دقیقه کمتر شده و ۲۰ سوال از تعداد کل سوالات کاسته شده است.
 • دو بخش Reading و Use of English در این آزمون ادغام شده‌اند

 

در این مقاله چه چیزهایی یاد خواهید گرفت؟

 

 • چرا نباید از بخش اول شروع به پاسخ دادن کنید
 • چگونه برای آزمون آماده شوید
 • مدیریت زمان به بهترین شکل ممکن
 • اهمیت املای درست کلمات
 • نکات و ترفندهای تخصصی

 


 

ترتیب سوالات

 

اکثر داوطلبین کار خود در آزمون FCE را از پارت اول آغاز می‌کنند و به ترتیب تا بخش هفتم پیش می‌روند. این کار غلط نیست، اما راه به صرفه‌تری وجود دارد. همچنین اکثر داوطلبین به خاطر تنفر از پارت چهارم، آن به آخر وقت موکول می‌کنند؛ این کار نیز به نظر من اشتباه است. اگر به پاسخنامه آزمون FCE نگاه کنید، متوجه خواهید شد که برخی سوالات چند گزینه‌ای هستند و برای برخی باید کلمه یا کلماتی را بنویسید.

 


آزمون FCE
 

پیشنهاد من این است ابتدا بخش‌هایی که باید برای آنها در پاسخنامه کلمه‌ای بنویسید را انجام داده و سپس به سراغ پارت‌های چند گزینه‌ای بروید. این به آن خاطر است که اگر در انتهای این بخش زمان نداشته باشید، به سرعت می‌توان پاسخ چند سوال تستی را به سرعت داد و با شانس بیشتری نمره را کسب کرد.

 


آزمون FCE
 

بنابراین پیشنهاد می‌کنیم به این ترتیب، ۷ بخش Reading and Use of English در آزمون FCE را انجام دهید:

 

۴, ۳, ۲, ۱, ۵, ۶, ۷

یا

 

۲, ۳, ۴, ۵ ,۶, ۷, ۱

 

شاید هم در انجام دادن پارت اول مهارت و سرعت عمل خوبی دارید و می‌خواهید بخش اول را انجام دهید. با این حال دو پارت ۲ و ۴ را هرگز به آخر امتحان موکول نکنید!

 


 

مدیریت زمان

 

سوالات این بخش معمولا از لحاظ پاسخ‌گویی به دو دسته تقسیم می‌شوند: سوالاتی که اگر چند لحظه‌ای فکر کنید، می‌توان جواب آنها را پیدا کرد و سوالاتی یا جواب آنها را می‌دانید یا خیر. ترفند مهم در اینجا این است که سوالات نوع دوم را سریعتر پاسخ‌ دهید و رد کنید تا برای سوالات مفهومی وقت کافی داشته باشید.

 

 1. از پارت ۴ شروع کنید. این بخش را سریع انجام دهید. یا جواب را می‌دانید و یا نه. وقت زیادی در اینجا تلف نکنید. (البته دقت در این بخش مهم است)
 2. به پارت ۳ بروید. حواستان به این بخش باشد، چرا که با کوچک‌ترین اشتباه نمره از دست می‌دهید. ارزش دارد یک دقیقه وقت برای چک کردن جواب‌های خود صرف کنید.
 3. در پارت ۲ یا جواب سوالات را می‌دانید و یا خیر. پس این بخش را هم سریع انجام دهید.
 4. ایستگاه بعدی پارت ۱ یا همان کلوز تست است. معمولا کمترین زمان را باید صرف این بخش کرد؛ یا جواب را می‌دانید یا خیر..
 5. اگر این مراحل را طی کنید، متوجه خواهید شد که برای سه پارت ۵، ۶ و ۷ وقت زیادی در اختیار دارید. این بسیار مهم است، چرا که باید در اینجا متون زیادی را خوانده و به سوالات فکر کنید.

 


 

۶- تیترها را بخوانید

 

اکثر متون بخش Reading و Use of English آزمون FCE شامل یک تیتر هستند. اکثر داوطلبین این عنوان‌ها را رد می‌کنند. اما با خواندن آنها متوجه می‌شوید که قرار است در متن در مورد چه موضوعی صحبت شود.

 


 

۷- مثال‌ها را بخوانید، اما آنها را با سوال اشتباه نگیرید!

 

برخی از قسمت‌ها شامل یک مثال با شماره صفر هستند. این برای دانش آموزانی است که نمی‌دانند قرار است چطور به سوال پاسخ دهند. وقت خود را برای بررسی بیش از حد آنها هدر ندهید. پاسخ سوال صفر همیشه بالا هست.

 


آزمون FCE


 

۸- املای صحیح چطور؟

 

اهمیت املای درست کلمات در این بخش از آزمون اف سی ای بسیار بسیار مهم است! تمامی کلماتی که باید در پاسخنامه وارد کنید مربوط به سطح آزمون FCE هستند – نیازی به نوشتن کلماتی نظیر serendipitous یا commensurate نیست. کمریج می‌خواهد ببیند املای کلمات معمولی نظیر objective و fashionable را بلد هستید یا خیر.

 


 

ریدینگ و کاربرد انگلیسی: پارت اول

 

در این بخش از آزمون FCE یک متن کوتاه با ۸ جای خالی پیش رو دارید. برای هر جای خالی باید بین ۴ گزینه انتخاب کنید. به نظر من پارت اول یک شروع آسان و جالب برای آزمون است. از آنجایی این بخش را می‌توان آسان در نظر گرفت که انرژی زیادی از مغز داوطلبان نمی‌گیرد. یا جواب را می‌دانید و یا نه..

 

در تصویر زیر، ابتدای یک متن از پارت اول را مشاهده می‌کنید. جواب سوال نمونه (۰) کلمه Branch است.و گزینه‌های مربوط به دو سوال اول:

 


آزمون FCE
در سوال اول توجه کمریج به عبارات خاص (phrase) است و از یک داوطلب سطح آزمون FCE انتظار می‌رود آنها را بلد باشد. حرف اضافه متن than است؛ این حرف اضافه به هیچ وجه برای دو گزینه a و c مناسب نیست. در نهایت پاسخ عبارت پرکاربرد rather than است. بنابراین پاسخ ما b است.

 

پاسخ سوال بعد را نیز با توجه به حرف اضافه in می‌توان به سادگی پیدا کرد. دور in خط بکشید و جواب نهایی را پیدا کنید؛ پاسخ این سوال رو به شما نمیگم! خودتان آن را پیدا کنید.

 

نکات مهم:

 

 • اگر مهارت خواندن زبان شما بالا است، احتمالا همزمان با خواندن متن قادر به پاسخ‌گویی هستید. در غیر این صورت قبل از نگاه کردن به پاسخ‌ها، یک بار متن را بخوانید.
 • بهترین را جهت آماده شدن برای این بخش، مطالعه متون مختلف انگلیسی ( به خصوص در کتاب‌های آزمون FCE ) است.
 • اگر مطمئن هستید دو گزینه از یک سوال معنای یکسانی دارند، پس هیچ‌کدام پاسخ نیستند.
 • خواندن عنوان متن را فراموش نکنید.
 • وقت خود را برای حدس پاسخ سوال صفر (مثال) صرف نکنید.
 • حروف اضافه!!

 


 

ریدینگ و کاربرد انگلیسی: پارت دوم

این پارت به بخش قبلی شباهت زیادی دارد، با این تفاوت که دیگر حق انتخابی پیش روی شما نیست و باید از دانش خودتان استفاده کنید! اوه اوه!!

 

در تصویر زیر بخشی از این قسمت آزمون را می‌بینید:

 


آزمون FCE
 

قبل از پاسخ دادن متن را بخوانم؟

 

بهتر است قبل از پر کردن جاهای خالی، یکبار این متن کوتاه را بخوانید تا یک ایده کلی از آن داشته باشید. اگر به خوبی ندانید نویسنده چه چیزی در ذهن خود دارد احتمال نوشتن پاسخ اشتباه بسیار بالاست! به عنوان مثال برخی مواقع پاسخ‌ها منفی هستند. باز هم باید بگویم طراحان سوال کمریج بسیار حیله‌گر هستند.

 


 

متداول‌ترین جواب‌های این بخش

 

هیچ‌وقت نباید کلمه‌ای مثل umbrella را در پارت دوم بنویسید. این بخش تنها مربوط به کلمات و عناصر گرامری است.

 

ARTICLES

 • I need to go to THE shop.
 • Heaven is place on earth.

 

AUXILIARY VERBS

 • When WILL I be famous?
 • Who HAS eaten all my chocolates?

 

LINKING WORDS

 • But ALTHOUGH the ozone layer is recovering, we must continue to take care of it.
 • One of the problems, HOWEVER, is that this technology is very expensive.

 

POSSESSIVE ADJECTIVES

 • It was in HIS bathroom that he had the idea for the flux capacitor.
 • They discovered the kittens were living in THEIR garage.

 

RELATIVE PRONOUNS

 • The Black Widow spider, WHICH is perhaps the most famous of all arachnids, is actually rather friendly.
 • The person WHO ate my chocolate is in for a world of pain.

 

COMPARISONS

 • He was as tall AS his brother.
 • But shorter THAN his father.

 

نکات بیشتر

 

 • گاهی اوقات تنها با مشاهده قبل و بعد یک جای خالی می‌توان پاسخ را یافت
 • گاهی اوقات باید برای یافتن پاسخ صحیح یک یا دو جمله را کامل بخوانید. به عنوان مثال برای حروف ربط
 • اگر پاسخ شما یک فعل است از تطابق آن با نهاد جمله مطمئن شوید؛ I play, You play, He plays
 • در حال چت کردن نیستید! به جای something ننویسید sthg!
 • مواظب باشید پاسخ خود را حتما در جای خود و با املای درست بنویسید

 


 

ریدینگ و کاربرد انگلیسی: پارت سوم

 

یک تست دیگر باز هم با ۸ جای خالی. اینبار کمریج می‌خواهد توانایی شما در تبدیل کردن کلمات به صفت، اسم، فعل و قیدها را بسنجد. بسیاری از داوطلبان این بخش را دوست دارند، اما مواظب تله‌های کمریج باشید. در اینجا باید حواستان به حالت منفی کلمات نظیر disinterested برای interested.

  

متنی با یک عنوان و جاهای خالی در خطوط مختلف پیش رو دارید. در کنار هر خطی یک کلمه با حروف بزرگ و به صورت بُلد قرار گرفته است و باید از هم‌خانواده‌های آن در جای خالی استفاده کنید. به عنوان مثال برای کلمه common می‌توان از مواردی نظیر uncommon و commonplace استفاده کرد. البته در اینجا پاسخ commonly است. هرگز نباید کلمه‌ای را بدون تغییر در جای خالی وارد کنید. 

برای آمادگی این قسمت از آزمون باید حالات مختلف کلمات (اسم، فعل، صفت و قید) را یاد داشته باشید و با توجه به متن از آنها استفاده کنید. جهت بالا بردن دانش خود در این بخش به صفحه منابع پیشنهادی مراجعه کنید. در آنجا کتابی با نام Destination B2 را معرفی کرده‌ام که در این زمینه تا حد زیادی نیازهای شما را پاسخ می‌دهد.

 


آزمون FCE


 

ریدینگ و کاربرد انگلیسی: پارت چهارم

 

یکی از سخت‌ترین بخش‌های آزمون FCE همین قسمت به شمار می‌رود که نام آن نیز word formation است. در اینجا مهارت و دانش گرامری و لغوی شما مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 

یک جمله و یک کلیدواژه در اختیار شما قرار می‌گیرد؛ حالا شما باید بتوانید یک جمله جدید را به کمک آن کلیدواژه کامل کنید، طوری که معنای مورد نظر عوض نشود. هر دو جمله باید هم معنا باشند، و تنها بین ۲ الی ۵ کلمه باید وارد جای خالی شوند. شایان ذکر است که کلیدواژه‌ای که در اختیارتان قرار می‌گیرد نباید به هیچ عنوان تغییر کند!

English food is better than Italian food.

AS

Italian food __________________ English food.

The answer: Italian food is not as good as English food.

 


 

اشتباهات متداول آزمون FCE

 

 • باید حتما از کلیدواژه‌ای که کمریج در اختیارتان قرار داده استفاده کنید، امکان تغییر آن وجود ندارد. به عنوان مثال اگر کلمه مربوطه Follow است نمی‌توانید از Follows یا Follower استفاده کنید
 • باید حتما بین ۲ الی ۵ کلمه استفاده شود. شاید امکان درست کردن یک جمله صحیح با ۱۲ کلمه وجود داشته باشد اما نمره‌ای دریافت نمی‌کنید!
 • کلماتی نظیر Didn’t، isn’t و موارد این چنینی، دو کلمه حساب می‌شوند. البته کلمه Can’t و Cannot یک کلمه حساب می‌شوند
 • املای صحیح خیلی مهم است
 • جواب خود را باید به صورت کامل با حروف بزرگ بنویسید (CAPITAL LETTERS)

 


 

وقت خود را تلف نکنید

 

سخت‌ترین بخش از آزمون همون پارت چهارم به شمار می‌رود، سعی کنید هرچه سریعتر آن را رد کنید. احتمال دارد برخی سوالات خیلی سخت‌ باشند و اصلا جوابی برایشان نداشته باشید؛ بهترین حدس خود را بنویسید و به سراغ سایر سوالات بروید. اگر پاسخ یک سوال را ۱۰۰ درصد بلد بودید، حتما پس از نوشتن آن دوباره از صحیح بودن کل جمله اطمینان حاصل کنید.

 


آزمون FCE


 

نکات عمومی

 

* در اینجا گرامر شما مهم است؛ از تناسب اسم و فعل در جمله‌ها مطمئن شوید. I play/you play/he plays

 

* سعی کنید تا جای ممکن معنای جمله اول را حفظ کنید. به مثال زیر توجه کنید:

 

John finds trains very interesting.

IN

John is very interested in trains.

 

در مثال بالا ضمن ارائه اصطلاح دیگری به معنای علاقه داشتن به چیزی، کلمه very را از جمله اول به پاسخ خود اضافه کردیم تا دو جمله شباهت بیشتری به هم داشته باشند.

 

* یکی از نکات کاربردی و مفید، حذف عبارات مشابه از دو جمله پیش رو است. در مثال زیر ببینید قبل از پاسخ به سوال چگونه این کار را انجام دادم:

 

Paula can’t wait to hear the band’s new album.

FORWARD

Paula is really …………………………………….. the band’s new album.

 


 

ریدینگ و کاربرد انگلیسی: پارت پنجم

 

این بخش یک متن نسبتا طولانی (ریدینگ) پیش روی داوطلبین قرار می‌گیرد و در صفحه بعد سوالات مفهومی از آن مطرح می‌شود. در اینجا باید به کمریج نشان دهید که قدرت فهمیدن منظور نویسنده را دارید.

 

پاسخ دادن به سوالات این بخش ممکن است وقت قابل توجهی را از شما بگیرد، اما شاگردان من معمولا با تمرین زیاد و آشنایی بیشتر با آن، سرعت پاسخگویی خود را بالا می‌برند.

 


 

نکات مهم

 

 • معمولا پاسخ مربوط به سوالات به ترتیب در متن قرار می‌گیرند – با این حال همیشه این اتفاق رخ نمی‌دهد و باید حواستان به استثناها باشد. گاهی اوقات سوال ۶ در مورد کل متن است. به تصویر زیر توجه کنید:

  

 • سعی کنید به هرآنچه در متن آمده توجه کنید و نظر شخصی خود را وارد ماجرا نکنید. به عنوان مثال چون من یک معلم زبان انگلیسی هستم، اگر مقاله‌ای در این مورد بخوانم، با سرعت بالا آن را مطالعه می‌کنم، چون حرفه تخصصی من زبان است. ممکن است گاهی اوقات جواب درون متن با نظر شخصی شما فرق کند. مواظب باشید!
 • تا می‌توانید متون انگلیسی مختلف را بخوانید. هری پاتر بخوانید. شرلوک هولمز بخوانید. در این صورت در عرض چند ماه تفاوت بزرگی را در مهارت درک مطلب خود احساس خواهید کرد.
 • سوالات را بسیار دقیق بخوانید!

 


 

نکات پیشرفته

 

۱- قبل از سوالات، متن را بخوانید. بهترین راه جهت پاسخ به پارت ۵ همین راه است. با من بحث نکنید! کاری که میگم رو انجام بدید.

 

۲- مواظب تله کمریج باشید! اگر کلمه‌ای از گزینه‌های سوالات در متن وجود دارد، قرار نیست پاسخ شما باشد. به متن و سوال زیر توجه کنید:

 

Once upon a time there was a handsome Englishman and many women around the world fell in love with him because he was so kind and generous.

 

۰۱٫ Why did women love the Englishman?
A   Because he was English.
B   Because he was handsome.
C   Because they were kind and generous.

 

پاسخ کدام گزینه است؟ قطعا هیچ‌کدام! حتی گزینه C نیز غلط است چرا که مرجع they، زن‌ها هستند. پاسخ قطعا گزینه D است:

 

D   Because he was kind and generous.

 

۳- یک حیله دیگر کمریج زمانی است که بیش از یک گزینه در متن آمده باشد. به مثال زیر توجه کنید:

 

Once upon a time there was a handsome Englishman and many women around the world fell in love with him because he was so tall, kind and generous, but most of all because he had a great collection of Pokemon.

 

۰۲٫ What is the main reason the women loved the Englishman?
A   Because he was tall.
B   Because he was kind.
C   Because he was generous.
D   Because of his Pokemon collection.

 

همانطور که می‌بینید، هر ۴ گزینه در متن آمده‌اند. اما به سوال بیشتر دقت کنید؛ مهمترین دلیل چیست.. بنابراین باید به عبارت ‘most of all’ در متن توجه کنید. پس جواب ما گزینه… فهمیدید؟ … گزینه D خواهد بود.

 


 

ریدینگ و کاربرد انگلیسی: پارت ششم

 

در این بخش از آزمون FCE نیز باید یک متن طولانی را بخوانید که ۶ جمله از آن حذف شده است. شما باید از بین ۷ جمله صفحه بعد، این جاهای خالی را پر کنید؛ دقیقا مثل یک پازل! این بخش می‌تواند یکی از سخت‌ترین چالش‌های شما در آزمون FCE باشد، با این حال منطق و درک شما می‌تواند تعیین‌کننده باشد. نکاتی که در این بخش می‌گویم قطعا ترس شما در پارت ۶ را به حداقل می‌رساند.

 


آزمون FCE


 

نکات عمومی

 

قبل از گزینه‌های صفحه دوم، حتما متن اصلی را یکبار بخوانید. خیلی مهم است که یک ایده کلی از متن داشته باشید و ساختار آن را متوجه شوید. پس از این کار می‌توانید به فکر پر کردن جاهای خالی با جملات صفحه بعد باشید.

 

مهمترین جملات متن، مواردی هستند که دقیقا قبل و بعد یک جای خالی می‌آیند؛ این جملات را دقیق بخوانید. قرار نیست جاهای خالی را به ترتیب کامل کنید – ابتدا مواردی که راحت‌تر هستند و جوابشان را می‌دانید انتخاب کنید. در نهایت برای مواردی که سخت‌تر هستند حدود ۲ الی ۳ گزینه پیش رو خواهید داشت و در این شرایط انتخاب کردن راحت‌تر است.

 


 

سرنخ‌های فراوان در متن

 

تا به حال کتاب‌های شرلوک هولمز را خوانده‌اید؟ ریدینگ آزمون FCE در این بخش همچون این کتاب‌های رازآلود، پر از سرنخ‌های مختلف است. اما چه نوع سرنخ‌هایی؟

 

 • نام و ضمیرها (Jack…he…this)
 • مواردی نظیر then یا Finally
 • علامت نقل قول (“…”)
 • مواردی همچون However و but
 • حالات مختلف فعل (had gone…will have finished)
 • مواردی نظیر Therefore…as a result
 • تکرار (in other words..)
 • و…

 

در ادامه نمونه‌ای از این سرنخ‌ها و اینکه چگونه به ما کمک می‌کنند را آورده‌ام:

 

The documentary featured interviews with many of top scientists. [۱] __________________________.  But the story was not funny, and many viewers complained about its depressing ending.

 

A – It was watched by 8 million people.

B – One was Simon Baron-Cohen, brother of the famous comedian.

 

خب، پاسخ کدام است؟ این سوال کمی پیچیده است، چرا که مرجع it را می‌توان the documentary و مرجع one را نیز top scientists در نظر گرفت. بنابراین علاوه بر ضمیرها باید به حرف But در جمله آخر نیز توجه کنید. بدین ترتیب جواب ما گزینه A است؛ ۸ میلیون نفر این مستند را دیدند، اما چون جذاب نبود اکثر آنها شاکی بودند…

 

At first, the show was not popular. [2] __________________________.

 

A – However, in 2014 more people watched it every week and it ended the year as the number 1 show in America.
B – In 2014 more people watched it every week and it ended the year as the number 1 show in America.

 

در این سوال، دو گزینه A و B تقریبا یک معنا را می‌رسانند، اما با قرار دادن کدام یک در جای خالی، پازل جذاب‌تری خواهیم داشت؟ گزینه A با داشتن حرف ربط However فهم جملات برای خواننده را آسان‌تر می‌کند..

 

In the so-called Golden Age of Hollywood, actors and actresses were tied to
one-sided contracts. [3] __________________________.

 

A – These days, however, they are free to choose projects that interest them.
B – More movies are now made in India than in Los Angeles.

 

در مثال بالا دیگر نمی‌توان از ضمیر و کلمات ربط برای پیدا کردن پاسخ صحیح استفاده کرد؛‌ در اینجا باید با خواندن متن و دو مثال، با توجه به زمان فعل و جمله پاسخ را پیدا کنید. با توجه به عباراتی که در جمله مشخص کردم، زمان آن گذشته است. زمان دو گزینه A و B هر دو حال است، با این حال وجود کلمه However در گزینه A پاسخ را به ما چشمک می‌زند..

 

But there was more to his performance than scoring the winning goal. He also motivated his younger teammates. [۴]_____________________.’

 

A – He had become a true leader.
B – I felt like I was on top of the world.

 

در متن اصلی مشخص است که نویسنده نقل قولی کرده است؛ بنابراین جواب فقط گزینه B است. خیلی راحت بود، درسته؟

 


 

ریدینگ و کاربرد انگلیسی: پارت هفتم

 

در این بخش از آزمون FCE ده جمله پیش رو دارید که باید یا توجه به یک متن در صفحه بعد آنها را به یکی از ۴ نویسنده نسبت دهید؛ ساده‌تر بگویم، مشخص کنید که هر مورد از این ۱۰ جمله برای کدام یک از موارد A، B، C یا D صدق می‌کند.

 


آزمون FCE

همانطور که در تصویر بالا می‌بینید، ممکن است چندین پاسخ یکسان داشته باشیم. متن A پاسخ ۲، ۳ و ۴ است.

 


 

بهترین راهکار؟

 

ابتدا دستورالعمل بالای صفحه را بخوانید و سپس عنوان ریدینگ؛ در دستورالعمل بالای صفحه مستقیما به شما گفته می‌شود که ۴ متن پیش روی شما در مورد چه هستند. به کمک این‌ها ایده کلی از متن و ریدینگ خواهید داشت.

 

حالا دو راه پیش رو دارید – می‌توانید اول سوالات را خوانده سپس به سراغ متن بروید و یا اول متن را بخوانید. کمریج سوالات را در صفحه اول و متن را در صفحه دوم قرار داده و همیشه پیشنهاد می‌کند اول سوالات خوانده شود.

 

پس ابتدا سوالات را بخوانید و زیر کلیدواژه و عبارات مهم آنها خط بکشید. حالا به سراغ متن A بروید و آن را بخوانید و سپس سعی کنید ۲ یا ۳ گزینه‌ای که به آن می‌خورند را مشخص کنید. همین کار را برای B و C و D انجام دهید تا کم کم پاسخ تمام سوالات مشخص شوند.

 


 

نکات ویژه

 

 • وقتی کلمه خاصی هم در گزینه‌ها و هم در متن تکرار می‌شود، قطعا پاسخ شما نیست – باید به دنبال جملات مشابه بگردید، نه کلمات شبیه به هم!
 • هنگامی که خود را برای این بخش آماده می‌کنید، همیشه بخشی از متن که به شما در رسیدن به هر جواب کمک کرد را مشخص کنید. من همیشه از شاگردانم دلیل می‌خواهم. بدین ترتیب اشتباهات بهتر برطرف می‌شوند.
 • اکثر سوالات مربوط به احساسات و افکار افراد هستند پس تا می‌توانید لغت و اصطلاح یاد بگیرید. به عنوان مثال باید معنی کلماتی مثل regret، accuse و reassure را بدانید.

 

امیدوارم این مقاله به شما در بهبود خود برای پارت ریدینگ و use of English آزمون FCE کرده باشد. جهت دسترسی به مطالب بیشتر، به وبلاگ EnExams و بخش ویدیوهای سایت مراجعه کنید.

 

متخصصین ما با تجربه کسب مدارک ممتاز انگلیسی پاسخگوی سوالات و نیازهای شما هستند. می‌تونید از طریق تلگرام، واتس اپ یا پیامک با شماره ۰۹۳۵۵۷۲۲۶۱۶ در ارتباط باشید! (جهت پاسخگویی بهتر، حتما پیام متنی ارسال نمایید

 

 

وارد حساب کاربری خود شوید

یا ورود با

حساب کاربری ندارید؟

ثبت نام کنید

تأیید نام‌نویسی به شما ایمیل خواهد شد.